czwartek, 14 września 2017

Nowohucka Akademia Wina #3: Wina niemieckie

fot. Fotolia
Zapraszamy na trzecią edycję Nowohuckiej Akademi Wina. Już czwartek, 21 września o 19:00 przeniesiemy się do Niemiec.

Będzie to wieczór poświęcony rodzinnej winnicy Louis Guntrum położonej w okolicach Hesji Nadreńskiej.

Historia winnicy sięga roku 1648, kiedy rodzina Louis Guntrum zaczęła uprawiać winogrono i wytwarzać wino. Ich Rhein-Terrasse - winnice stromych stoków na brzegach rzeki Ren,zaliczane do najlepszych winnic w Niemczech.

Wyjątkowy smak win uzyskuje się dzięki uprawie winogron na glebach czerwonego piaskowca.
Podczas wieczoru skosztujecie win białych, czerwonych i różowych - od klasycznego reslinga po wykwintne pinot noir.

Przekonajcie się jak smakują wina, z winnicy w której liczy się czas zamiast mechanicznego sprzętu, natura zamiast technologii i chemii.

Podczas wieczoru spróbujecie białego, czerwonego i różowego wina z małej, rodzinnej winnicy. Jak zwykle nie zabraknie też smakowitych przekąsek.

Nowohucka Akademia Wina to cykliczne spotkania miłośników win. Żadnych referatów, kolokwiów, egzaminów, czy pał ze sprawowania. Przede wszystkim dużo radości płynącej ze wspólnych (nie)winnych rozmów i odkrywania nowych smaków. 

O wszystkim opowie Damian Simankowicz. Sommelier, który pasją do win zaraził się podczas wakacyjnych podróży. Damian jest absolwentem Szkoły Sommelierów, gdzie ukończył kursy londyńskiej szkoły Wine & Spirit Education Trust na poziomie Advanced. Prywatnie miłośnik Nowej Huty :)

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: info@klubkombinator.com oraz przez nasz profil na FB

Brak komentarzy: