poniedziałek, 22 września 2014

Slajdowisko "Smaki Sycylii i kocioł bałkański"

Koniec wakacji, to czas na wspomnienia! Już 22 września od 20:00 zapraszamy na slajdowisko Pauliny i Jacka, którzy przemierzyli kawał Europy, a do tego chcą się swoim doświadczeniem podroży podzielić. Podczas poniedziałkowego wieczoru zabierzemy Was na ciekawą wycieczkę. Zobaczcie sami!

Część 1 - Palermo

W tej części opowiemy o tym jak wyglądają praktyki w sycylijskim NGO, jak wyglądają tam bazary i co dobrego można spróbować do jedzenia. Będzie też o komunikacji miejskiej i ruchu ulicznym. Zobaczycie również jak wyglądało święto patronki miasta oraz pokażemy kilka zdjęć zabytków architektonicznych.

Część 2 - Bałkany

Albania
Tutaj opowiemy o Beracie, mieście w środkowej części Albanii oraz o tradycyjnej części tego kraju i zwyczajach, które się do dziś zachowały. Będziecie mogli też posłuchać o 2 religiach żyjących w zgodzie obok siebie oraz o trudnościach Albańczyków przy zmianie władzy.

Macedonia
W tej części będzie o tym jak tereny wokół jeziora Ochrydzkiego stają się największą atrakcją turystyczną Macedonii, pokażemy sporo zdjęć ze Skopje i opowiemy o tym z jakimi tożsamościowymi problemami zmagają się Macedończycy.

Serbia
W ostatniej części zabierzemy Was na imprezę w serbskiej wiosce, pokażemy zdjęcia z Belgradu i przedstawimy kilka ciekawostek z tego miasta. Poopowiadamy również jak nasi rówieśnicy w Serbii pamiętają wojnę na Bałkanach.

wstęp wolny!

Brak komentarzy: