niedziela, 17 sierpnia 2014

Za Kaukaz po ropę i błoto - slajdowisko w Kombinatorze


W najbliższy czwartek (21.08) o 20:00 zapraszamy na slajdowisko grupy Beztlenowi, która przemierzyła Kaukaz i w czwartkowy wieczór podzieli się z nami swoją opowieścią.


Wstęp wolny

O wyprawie"W maju tego roku odwiedziliśmy m.in. Turcję, Gruzję, Azerbejdżan, Armenię i Górski Karabach. Wyprawa po Kaukazie całkowicie zmieniła nasze wyobrażenie o każdym z krajów, które odwiedziliśmy.

Przemierzyliśmy Turcję z niesamowicie orientalnym Stambułem, południowymi miastami, rodem z biblijnym przypowieści i magiczną Kapadocją.


Gruzja okazała się ostoją polskich turystów oraz miejscem startu wielu globtroterów.

Azerbejdżan to nie tylko pola ropy naftowej, ale również ogromne góry Wielkiego Kaukazu z ludźmi nieskażonymi ‘magnesową’ turystyką.


Armenia zaskakuje zielonymi krajobrazami (niczym tapeta z Windows’a) i największymi przewyższeniami, jakie musieliśmy pokonać na całej trasie. 

Natomiast Górski Karabach to kraj, który co prawda nie istnieje na mapach, ale jest jak najbardziej realny i wciąż nie do końca bezpieczny.

Podczas wyprawy przejechaliśmy naszym Volkswagenem T3 około 13000 kilometrów. Oprócz niezliczonej ilości przygód i osób poznanych po drodze odwiedziliśmy również skupiska polonijne na całej trasie. Polska wieś Adampol w Turcji, organizacje w Tbilisi, Baku i Erywaniu, to tylko niektóre z naszych przystanków. Poznaliśmy wielu naszych rodaków, którzy pomimo przeciwności losu kultywują polską tradycje wiele tysięcy kilometrów od Ojczyzny. 

Chcemy również podzielić się z Wami ich troskami, problemami, ale też tym, co ich cieszy i raduje w życiu poza krajem.

Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu Wasze spojrzenie na kraje kaukaskie znacznie się zmieni. Możemy Wam obiecać, że ta nowa wizja jest o wiele ciekawsza" 

Brak komentarzy: