czwartek, 4 stycznia 2018

Winylowe wtorki #12

To już ROK Winylowych Wtorków kochani! Właśnie tak.

Czy wiedzieliście, że pierwszy Winylowy Wtorek był w poniedziałek?

Tyle już za nami, a ile jeszcze przed nami... Musimy to uczcić! Z tej okazji w tym miesiącu przygotowaliśmy dla Was specjalny line up, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem czeka nas pod koniec miesiąca wielka impreza z tej okazji. Zbierajcie siły, zdrowiejcie i szykujcie się!  

9 stycznia 2018 godz. 20:00
DJ MAZUBAR ( 80-190 bpm / hiphop / new beats )
Dj, pasjonat pochodzący z Cieszyna. Inicjator i jeden z założycieli kolektywu audio-wizualnego Podaj Kabel. Swoją przygodę muzyczną rozpoczął w 1998 roku współtworząc cieszyńską podziemną scenę hip-hopową. Gra różne gatunki muzyki klubowej, o czym przypomina mu jego kolekcja winyli. Obecnie w jego setach można usłyszeć bass, deep, tech, groovy house, techno oraz juke/footwork.

16 stycznia 2018 godz. 20:00
NGE SELEKTA ( jungle music / dub )
Dj i promotor pochodzący z Sosnowca. Zaczął od wędrówek po klubach z undergroundową elektroniką. Potem doszło zbieranie winyli i wchodzenie coraz głębiej w takie gatunki muzyczne jak drum'n'bass, breakbeat, techno.... jednak przeprowadzka do Krakowa spowodowała otwarcie na zupełnie nowy muzyczny świat. Ostatecznie odnalazł się w jungle music, a pod koniec 2013 roku został jednym z pomysłodawców, założycieli kolektywu United Soundz łączącego muzykę płynącą z Jamajki z nowoczesnymi basowymi brzmieniami. Również od 2013 zaczął regularnie pojawiać sie w Krakowskich klubach serwując 100 % winylowe sety skupiające się na skocznym ragga D'N'B a obecnie ewoluujące bardziej w strone głębokich jungli i przestrzennych amen breaków. W ostatnim czasie zagrał kilka setów dub-owych, co oznacza że rozwój muzyczny i poszukiwanie "idealnej " selekcji trwają nadal.

23 stycznia 2018 godz. 20:00
MAKOVSKI ( drum'n'bass )
Z muzyką związany nieprzerwanie od dziecięcych lat, kiedy to całe kieszonkowe wydawał na kasety magnetofonowe. Swoją fascynację drum and bassem zawdzięcza twórczości m.in.: LTJ Bukema, Goldiego, Adama F. Ponad 2 lata współpracował z krakowską Radiofonią, w której prowadził audycję drum'atyczny piątek, dla której miksowali m.in: Big Bud, Dr.Ki, Nery, P.NO, One Way oraz cała czołówka krakowskiej sceny dnb. Organizator wielu imprez z udziałem m.in. Big Bud'a, Savage Rehab, założyciel cyklu Drum Pills. W jego setach dominuje szeroko pojęty minimal, future i deep drum & bass.

https://www.mixcloud.com/drumaticfriday/
https://soundcloud.com/makovski
https://www.facebook.com/drumatycznypiatek

30 stycznia 2018 godz. 20:00
ELIS JAKE ( deep house )
Producent, DJ oraz promotor. Założyciel projektu #BENDERBASS - jednej z najbardziej wpływowych promo grup w kulturze underground zachodniej Ukrainy. Organizator rave'ow, festiwali oraz imprez klubowych o charakterze muzycznym techno, house, trap zlokalizowanych w Równe. Oprócz tego, że grając na scenie nadaje przewagę mocnym brzmieniom, jego własne produkcje to słodkie i seksowne deep house, które m.i. były wydane na francuskim label'u Taste the Vibe.

Brak komentarzy: