wtorek, 3 czerwca 2014

Grolsch ArtBoom Festival w KombinatorzeJuż w piątek startuje Grolsch ArtBoom Festival 2014. Zobaczcie co się będzie działo w Kombinatorze!

6 czerwca (piątek)
21:00 - "Made in NH" otwarcie Grolsch ArtBoom Festival
zagrają: Bohater, DJ Edee Dee, DJ Szyman Selecta, DJ Wake Up.

W ramach imprezy pierwszy Grolsch Fun Lab, czyli zobaczycie na ile sposobów można serwować Grolscha :)

wstęp wolny stawia Grolsch 

7 czerwca (sobota)
Spotkanie w formule Artist Talk. Monica Bonvicini opowie o zawiłych relacjach architektury i władzy, społecznej roli budynków, fizycznym i psychologicznym oddziaływaniu sztuki i architektury na uczestnika przestrzeni publicznej. Zaprezentuje wybrane prace skupiając się na tych, które zostały zrealizowane w przestrzeni publicznej. Monica Bonvincini jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek na świecie, a jej prace są uznawane za interesujące i oryginalne. Wrażliwość artystyczną Bonvicini ukształtowała napięta politycznie rzeczywistość we Włoszech. Artystka w swoich realizacjach bada relacje między językiem, przestrzenią, płcią i władzą.
Wstęp wolny

Jacek Lachowicz jest kompozytorem, multiinstrumentalistą, wokalistą i producentem muzycznym. Byłym muzykiem zespołów Ścianka i Lenny Valentino, a obecnie liderem formacji pt. L.A.S. Na jego koncercie przekonacie się, że L.A.S. to nie do końca to, co sobie wyobrażacie. Lachowicz Audio System, bo tak brzmi rozwinięcie skrótu, to zupełnie nowy rozdział w twórczości Lachowicza. Dobry pop, który nie jest obciachem, piosenkowa formuła, minimalistyczna forma koncertów. W Kombinatorze zagra materiał, który, jest "bardzo solo”. Sam obsługuje syntezatory, wypuszcza beaty, śpiewa.
Wstęp wolny stawia Grolsch!

8 czerwca (niedziela)
20.00 – Turbosampler
Materiał zarejestrowany podczas performensu Działanie na słońcu (24 ujęcia, realizowane przez minutę, z 24 miejsc wokół pl. Centralnego, traktowanego jak tarcza zegarowa) zostanie wykorzystany jako punkt wyjścia do setu, który zrealizują wspólnie Łukasz Jastrubczak i Jakub Pišek. Ten ostatni napisał specjalny program, który będzie samplował dźwięki i materiał wizualny. Ten pierwszy akompaniował będzie do setu na instrumentach klawiszowych.
wstęp wolny

10 czerwca (wtorek)
20:00 - Brooklyn DIY, reż. Marcin Ramocki (2009, '75)
Odkryj magię postindustialnego Williamsburga - miejsca na Brooklynie uważanego kiedyś za najgorszą część Nowego Jorku. Podobne problemy, podobne stereotypy... Zobacz pozytywne i negatywne przemiany, które nastąpiły pod wpływem oddolnych działań artystycznych. Czy Nowa Huta powinna iść tą drogą?
wstęp wolny
14 czerwca (sobota)
Grolsch Bottle Art Weekend przez cały weekend budujemy zewnętrzny bar z 10 tysięcy butelek po Grolschu 

19.00 – spotkanie z Pauliną Ołowską - porozmawiamy o neonach z autorką odnowionego neonu Markiza15 czerwca (niedziela)
Grolsch Bottle Art Weekend przez cały weekend budujemy zewnętrzny bar z 10 tysięcy butelek po Grolschu 

17 czerwca (wtorek)
20:00 - Rockin' Brooklyn, reż. Wojtek Bożyk (2006' '95)
Film dokumentujący brooklyńską scenę muzyczną - nowe style, rodzące się zespoły. Jak przestrzeń wpływa na artystów? Jak artyści wpływają na przestrzeń? Aspiracje, marzenia i inspiracje wrzucone przestrzeń dają niepowtarzalne efekty. Przekonaj się co gra w duszy nowojorskiej Nowej Hucie!
wstęp wolny

21 czerwca (sobota)
Wianki Święto Muzyki
21:00 - Południca! - koncert zespołu komiksowego, co to się w ramkach nie mieści. Słowiańskie rytmy, elektroniczne bity i winylowe skrecze. 
22:30 - Sobótkowy Set DJ-ski w poszukiwaniu kwiatu paproci

Brak komentarzy: