środa, 16 kwietnia 2014

Grolsch Bottle Art 2014 w Kombinatorze!

Wyobraź sobie bar z 10 000 butelek po Grolschu, stojący ogrodzie pod Kombinatorem... Widzisz go? Jeśli tak, to może właśnie Ciebie szukamy! Waśnie ruszył Grolsch Bottle Art 2014 - konkurs dla młodych twórców sztuki niezależnej na projekty wyposażenia klubowego.

Jeśli masz pomysł, jak może wyglądać tymczasowy bar zaprojektowany z 10 000 butelek po Grolschu to śmiało nadsyłaj zgłoszenie! Czekamy na najbardziej odjechane (i funkcjonalne) projekty!

Zgłoszenia powinny mieć formę rysunku, zdjęć lub opisu na tyle jasnego, aby nie pozostawiało wątpliwości co do tego, w jaki sposób projekt zostanie zrealizowany. Już na etapie tworzenia koncepcji należy pamiętać, że do wykonania projektu konieczne jest wykorzystanie 10 000 pustych butelek po piwie Grolsch.

Konkursowe projekty z pogranicza sztuki użytkowej i recyklingu można przesyłać do 25 maja 2014 roku na adres konkurs.grolsch@lazybug.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze siedem lub więcej finałowych projektów, które następnie zostaną zrealizowane w wybranych lokalach w całej Polsce. Koszty realizacji oraz niezbędne materiały zapewniają organizatorzy.

Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną, każdy uczestnik może wysłać więcej niż jeden projekt. Liczy się kreatywność, nieszablonowość i niezależność.

Wyniki pierwszego etapu konkursu organizatorzy Grolsch Bottle Art ogłoszą 29 maja 2014. Finaliści muszą zrealizować swoje projekty najpóźniej do 17 czerwca 2014 roku. Designerskie prace będą ponownie ocenione przez jury, które przyzna cztery nagrody pieniężne w wysokości 2 500 PLN. Ogłoszenie zwycięzców - 22 czerwca 2014.

Pierwszych 50 chętnych uczestników konkursu otrzyma także zaproszenia na jednodniowe warsztaty, które odbędą się 8 czerwca w Krakowie. Będą one okazją do skonsultowania konkursowych projektów, wymiany poglądów oraz zdobycia dodatkowej wiedzy z zakresu designu.

Dotychczasowe konkursowe prace są stałym elementem wystroju wnętrza w krakowskim Love Krove, poznańskim Dragonie czy warszawskim Planie B.

Konkurs Grolsch Bottle Art odbywa się w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych Grolsch ArtBoom Festiwal, którego organizatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Łączy on sztukę współczesną, performance, happening i muzykę. To niezwykła okazja, by zaprezentować sztukę w przestrzeni publicznej.http://www.artboomfestival.pl/pl/86/32/68/KOMBINATOR---KRAKoW

Brak komentarzy: