poniedziałek, 17 maja 2010

Takiej klubówki w NH jeszcze nie było!!!


:::::7 milionów tonów:::::wyrobimy normę

W ramach Nowohuckiej Wiosny Muzycznej w Teatrze Łaźnia Nowa zamieni się w największą scenę klubową w Krakowie. Takiej imprezy jeszcze nie było w Nowej Hucie. Zagrają same gwiazdy:
NEVERAFTER (K-Size & Wax)
NOHUCKI gra WU-HAE (Opera Nowohucka live act)
MK FEVER
LADYBUG


A później after party w klubie KOMBINATOR zagrają:
KEPA YEW
BART GUT


data: piątek, 21 maja, 2010
start: 21:00
wstęp: 20 pln (bilety dostępne m.in. w Kombinatorze)


NEVERAFTER (d'n'b)
WAX
Wax reprezentuje krakowską scenę klubową od 1997 roku. Jest niewątpliwym popularyzatorem rytmów szeroko pojętej muzyki drum and bass. Zaczął od nurtu atmospheric i jump up. Później zainteresowały go gatunki cięższe takie jak darkside oraz techstep. Obecnie zajmuje się odkrywaniem jazz’n’bassowych, liquidowych, pełnych uczuć dźwięków rodem z Brazylii.
W swoich setach stara się umieszczać utwory charakterystyczne dla różnych rodzajów muzyki klubowej: od funku przez house po minimal i techno. Nie boi się melodyjnych wokali, bawi się przeróżnymi konwencjami muzycznymi, tym samym prezentując bogatą różnorodność, jaką daje gatunek drum and bass.
K-SIZE
K-Size zajmuje się dj'ingiem oraz produkcją wydarzeń muzycznych od 1998 roku. Muzycznie związany z elektroniczną i mocniejszą stroną drum&bassu, hobbystycznie ze speed garage i ogromną kolekcją energy drinków. Technicznie przywiązany do systemów Ortofon i optycznego crossfader’a, docenia również cyfrowe nowinki - jeżeli tylko można na nich zrobić coś czego nikt inny nie robi. Zajmuje się również koordynacją produkcji wydarzeń muzycznych pod szyldem NeverAfter, jak i dla innych agencji koncertowych.

Od 2001 roku Wax i K-Size są członkami kolektywu NeverAfter jednoczącego dj’ów, producentów i promotorów muzyki klubowej. Duet WaxVax i K-Size uczestniczył już w wielu ważnych wydarzeniach muzycznych. Dj’e występowali u boku światowej klasy gwiazd takich jak m.in. Nookie & Mc FiveAlive, TeeBee, Krust, Aquasky, Blame & Mc DRS, Klute, High Contrast, czy też Artful Dodger. Prościej napisać z kim nie grali. Nigdy nie grali z Andym C (i chyba dalej będą odmawiać).


NOHUCKI (Opera Nowohucka live act)
Trzon grupy stanowią muzycy formacji WU-HAE: producent muzyczny Marcin Bzyk Nohucki, MC Guzik oraz SQV, burzący stereotyp wiolonczelisty, jedyny muzyk z wykształcenia w zespole.
WU-HAE powstało w 1999 roku w Nowej Hucie. Muzyka zespołu, bezkompromisowo zróżnicowana stylistycznie, inspirowana jest bliskością industrialnego areału nowohuckiego kombinatu. Elektryzujące gitarowe brzmienie połączone z dynamiką nowoczesnej elektroniki i siłą dwóch charyzmatycznych wokalistów stanowią o wysokiej mocy przerobowej grupy.
Pierwszą płytę „Życie na raty” (2006) nominowano do Super Jedynki. Niedługo potem zespół zagrał jako support amerykańskiej formacji KORN w katowickim Spodku.
W 2009 roku formacja wydała concept album „Opera Nowohucka”, będący kompilacją muzyki, filmu science-fiction oraz tekstu. Socrealistyczna poezja (Szymborska, Ważyk) została zmiksowana z nowoczesną electro rockową muzyką (drum’n’bass, trip-hop), nietypowy nośnik (2gb pendrive) zamknięto w równie nietypowym opakowaniu (konserwa). Gościnny udział w tym interdyscyplinarnym przedsięwzięciu wzięli m.in. Maciej Maleńczuk, Grzegorz Markowski i Sławomir Shuty.
Album szybko okrzyknięto jednym z najważniejszych wydawnictw ubiegłego roku. Na początku tego roku WU-HAE zostało laureatem plebiscytu Kulturalne Odloty w kategorii Artysta Roku, jednocześnie pretendując do miana najważniejszego muzycznego materiału eksportowego miasta Kraków.
Koncerty i klubowe live acty Nohuckiego i WU-HAE to niezwykle energetyczne show z udziałem wizualizacji, cyberpunkowej scenografii oraz... elektronarzędzi.


MK FEVER (jungle/drum’n’bass, happy hardcore, 2step/garage)
Legenda polskiej sceny klubowej. Zaczynał pod koniec lat 80. zainspirowany stylem rave/breakbeat, później jako pierwszy w Polsce promował muzykę jungle/drum’n’bass oraz 2step/garage. Występował m.in. z: Goldie, LTJ Bukem, Adam F, UK Apachi, Ez Rollers, Artful Dodger i wieloma innymi wykonawcami.
Poza działalnością dj’ską zajmuje się również produkcją (wspólnie z dj’em Dokuro). Stworzył remixy m.in. dla formacji: Kaliber 44, Matt Kowalski, Axe Soundsystem, wziął udział w produkcji płyt Electric Rudeboyz, Funk Fu vol.1 oraz Vinyl Deser.
MK Fever jest szczególnie ceniony za szerokie spectrum prezentowanych gatunków muzycznych. Z powodzeniem wystąpił nie tylko z największymi gwiazdami sceny klubowej, ale także supportował Boney M, grał na festiwalu Jazz Jamboree, Opole 2002, Mayday 2003, na pokazach mody (House of Colours, Arcadius), czy też zawodach sportowych (imprezy Red Bulla i Sony Playstation).


LADYBUG (UK hip hop, downtempo, funk, breakbeat, disco)
Muzyką zajmuje się od ponad 20 lat. Najpierw jako instrumentalista (saksofony, flet, bass), kompozytor i aranżer. Był muzykiem, a często również współzałożycielem zespołów takich jak: DUPĄ, Pudelsi, Bachleda Józef, WU-HAE. Laureat festiwali i konkursów jazzowych takich jak Jazz Juniors, Jazz Nad Odrą, Jazz Jantar, Fama (z zespołem Acceptation). W latach 1998-99 prowadził autorską audycję w Jazz Radio.
Od czerwca 2000 kierownik muzyczny klubu Blue FM w Krakowie, gdzie odkrywa nowy dla siebie instrument, jakim są gramofony i mixer. Jesienią tego samego roku zaczyna grywać w krakowskich klubach jako dj Ladybug.
Od 2001 współorganizuje trzy kolejne edycje imprez "Funk Fu". W kwietniu uruchamia pierwsze w Krakowie cotygodniowe ChillOuty w PeweksCaffe. W maju 2002 uruchamia i krótko rezyduje w Mezzanine Lounge. W listopadzie 2002 uruchamia Antykwariat. Wrzesień 2003 to pierwsza impreza formacji "Funky Virus" (dj Ladybug, dj Ozz + instrumenty live). Od lutego 2004 rezyduje w klubie Prozak. Od 2005 związany z formacją WU-HAE. Od maja 2008 rezyduje w Electric Cafe w Jaworznie.


BART GUT
Dj od roku 2006. W setach, które prezentuje usłyszeć można deepowo minimalowe cuda, nierzadko też tech-house czy elektroniczne techno rodem z Niemiec.
Oprócz tego zdarza mu się czasem wykreować własne utwory. Podobno powiedział kiedyś, że jak uzbiera na lepszy sprzęt to może będzie tego więcej i częściej.

KEPA YEW
Autor recenzji i felietonów. Wnikliwie analizujący drastyczną różnicę między ambicją, a poczuciem krzywdy, jako studium przypadku dorobił się t43p wykorzystując go jako narzędzie do pracy. W wolnych chwilach autentycznie bierze się za programy i zainspirowany stricte elektroniką/jazzem osiąga status dj-a.

ZAPRASZAMY!!!!

Brak komentarzy: